KABİNLER

Bursa Teleferik, 8 kişilik 140 adet Standart Kabin ile yol alıyor. 20 saniyede bir, 1 kabinin geldiği, Detachable Gondola sisteminde sürekli çalışan teleferik hattında, istasyonların içine giren kabinler; tahliye alanına gelirken yavaşlatılarak, yolcuların kolay inip binmesi sağlanıyor.

GÜVENLİK

Kabin içindeki yolcular 444 6 345 numaralı Acil Destek hattını kullanarak merkezle haberleşebiliyorlar. Ayrıca dünyanın başka hiçbir teleferiğinde olmayan “kabin içi sesli ve görüntülü haberleşme” sisteminin yapılandırılması üzerinde de çalışmalar sürdürülüyor.

EKOLOJİK ULAŞIM

Yağmur, kar, tipi gibi her türlü hava koşulunda çalışabilecek şekilde tasarlanan Bursa Teleferik sistemini sadece rüzgârlı havada kesintili hizmet verebiliyor. 70 km/s rüzgâra dayanımlı sistem; otomatik izleme sürecinde 3 aşamalı uyarıda bulunuyor.

İLERİ TEKNOLOJİ

Yenilenen Bursa Teleferik; doğanın içine zarafetle yerleştirilmiş teknolojisi ile “ekolojiye duyarlı bir ulaşım” sunuyor. Yapım ve işletiminin her aşamasında çevreyi koruma ve doğal kaynakları hesaplı tüketme konusunda büyük özen gösteriliyor. Ekolojik ulaşım araçlarının tüm avantajlarını bünyesinde barındırıyor.

TELEFERİK | Bursa Teleferik