Takipte Kalın
2022 Bursa Teleferik A.Ş. - All Rights Reserved

Uludağ'a Teleferikle Çıkılır

BURSA TELEFERİK’İ
YAKINDAN TANIYIN

Bu Çok Özel Bir Yolculuk

Hat uzunluğu 9 km olan, Türkiye’nin ve dünyanın en uzun teleferik hattı olması ile ön plana çıkan Bursa Teleferik, size tüm gezi alışkanlıklarınızı unutturup yepyeni ve çok özel bir deneyim sunuyor. Saydam kabinler eşliğinde 360 derece kesintisiz manzara, konforlu ulaşım ve yaklaşık 30 dk’da Uludağ’da olma imkânı ile bu özel yolculuğun tadını çıkarın.

Kabinler

Bursa Teleferik 8 kişilik 140 adet kabin ile yol alır.
20 saniyede bir 1 kabinin geldiği, Detachable Gondola sisteminde sürekli çalışan teleferik hattında, istasyonların içine giren kabinler tahliye alanına gelirken yavaşlatılarak, yolcuların kolay inip binmesi sağlanır.

Güvenlik

Otomatik kontrol sistemiyle her aşaması izlenen teleferik hattının tüm kritik noktalarında 2’şer teknik personel bulundurulur. Teknik sorun halinde, Acil Uyarı sisteminin sinyallerine paralel “tahliye prosedürü” uygulanır. Hatta bulunan elektrik motorları 3 dk. içinde görevini dizel motorlara devrederek, hattın hızla ilerletilmesini ve yolcuların ivedilikle tahliyesini sağlar.

İleri Teknoloji

Yağmur, kar, tipi gibi her türlü hava koşulunda çalışabilecek şekilde tasarlanan Bursa Teleferik sistemi, sadece rüzgârlı havada kesintili hizmet verebilir. 70 km/s rüzgâra dayanıklı sistem; otomatik izleme sürecinde 3 aşamalı uyarıda bulunur.

Ekolojik Ulaşım

Bursa Teleferik doğanın içine zarafetle yerleştirilmiş teknolojisi ile “ekolojiye duyarlı bir ulaşım” sunar. Yapım ve işletiminin her aşamasında çevreyi koruma ve doğal kaynakları hesaplı tüketme konusunda büyük özen gösterilmiştir. Ekolojik ulaşım araçlarının tüm avantajlarını bünyesinde barındırır. Emisyon ve atıkları gezegenin dengeleyebileceği düzeyde tutar, doğal kaynakların tüketimini azaltır.

İstasyon

240 araçlık otopark, eğlence dükkanları, yürüyen merdivenler, geniş yolcu kabul salonları, sağlık merkezi, restoran ve kafeteryalar, lounge’lar, hatıra fotoğrafçısı, hediyelik eşyalardan oyuncağa tekstilden lokal lezzetlere kadar geniş seçenekli alışveriş dükkanları gibi birçok sosyal donatı; Teferrüç, Sarıalan ve Kurbağa Kaya istasyonlarında misafirlere özenle hizmet eder.

Yüksek Taşıma Kapasitesi & Engelsiz Ulaşım

Bursa Teleferik’in saatlik yolcu kapasitesi 1500 kişidir. Bu sayede tüm misafirlerimizi hiç bekletmeden sonraki istasyona ulaştırırız. Duraklara yaklaştıkça kabinlerin hızı düşer veya kabinler durur. Bu sayede hareket kısıtlılığı bulunan veya tekerlekli sandalye kullanan yolcularımız için ulaşım kolaylığı sağlanır.

BURSA TELEFERİK DENEYİMİ

Kendinizi Özel Hissedeceğiniz Anlar Bütünü

Bursa Teleferik deneyimi, kabine bindiğiniz andan çok daha önce başlar. Tesise girdiğiniz andan itibaren sizi özenle karşılayan profesyonel bir ekip, sağlık koşulları ve güvenlik gerekliliklerini dikkate alan bir yapı, yeme-içme, dinlenme yerleri ve daha fazlası; sevdiklerinizle değerli anılar biriktirmenize hizmet eder. Yolculuğunuz boyunca Milli Park üzerinde süzülerek doğanın her mevsim ayrı güzel olan renk cümbüşüne tanık olursunuz. İster kendinizle baş başa ister sevdiklerinizle olun, doğanın size sunduğu nice güzelliği teleferikle deneyimleyebilmeye şükran duyacaksınız.

VIP HİZMETLER

anasayfa-yeni | Bursa Teleferik